Iranian Futurist 
Iranian Futurist
Ayandeh-Negar
Welcome To Future

Tomorow is built today
در باره ما
تماس با ما
خبرهای علمی
احزاب مدرن
هنر و ادبیات
ستون آزاد
محیط زیست
حقوق بشر
اخبار روز
صفحه‌ی نخست
آرشیو
اندیشمندان آینده‌نگر
تاریخ از دیدگاه نو
انسان گلوبال
دموکراسی دیجیتال
دانش نو
اقتصاد فراصنعتی
آینده‌نگری و سیاست
تکنولوژی
از سایت‌های دیگر


سایت اینترنتی بانک ها و چالش های اطلاع رسانی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Twitter Google Yahoo Delicious بالاترین دنباله

[14 Sep 2008]   [ سهیلا سلطانی]

soheila_soltani@yahoo.com      


  http://newmanagement.blogfa.com 


 


سایت های اینترنتی در دنیای اقتصاد دیجیتالی نه تنها به عنوان ارگان اطلاع رسانی شرکت ها و بانک ها به شمار می روند بلکه یکی از بسترهای خدمات رسانی سریع و بی واسطه به مشتریان محسوب می شوند.در این شرایط لازم است که به سایت نه به عنوان یخشی تجملی و ظاهری بلکه به عنوان ابزار و بستری بسیار مناسب توجه شود.


سایت های اینترنتی بانک های کشور ما نیز از این قاعده کلی مستثنی نیستند و بنابراین باید بهترین تکنیک های فنی, گرافیکی و محتوایی را برای ارائه بستری مناسب به کار بندند. یکی از مسائلی که در بحث اطلاع رسانی در ساختار سایت ها شایسته توجه جدی است به روز رسانی دقیق و مناسب سایت است. بانک ها به عنوان مراکزی که مدام با مردم در تماس هستند و باید خدمات مشخصی را به آنها ارائه دهند همواره مورد پرسش قرار می گیرند و به همین دلیل از پویایی بالایی برخوردارند و همین پویایی ضرورت اطلاع رسانی سریع, دقیق و مناسب را تایید می کند.


 بنابراین در بهترین شرایط کنترل محتوایی سایت ها باید در اختیار بخش های روابط عمومی قرار گیرد تا آنها با دیدی کلی که ناشی از اشراف آنها به درون و بیرون بانک است اطلاعات لازم را از طریق سایت منتشر سازند.


اطلاع رسانی بهینه از طریق سایت ضمن ایجاد افزایش اعتماد و اطمینان خاطر درهمه مشتریان باعث حذف بسیاری ار هزینه های غیر ضروری و کارهای اضافی می شود و به روابط عمومی ها و کل ساختار بانک فرصت می دهد تا بر امور برنامه ریزی و توسعه تمرکز بیشتری داشته باشند.


از سوی دیگر اطلاع رسانی مناسب نسبت به اخبار, رویدادها و برنامه های بانک در کنار ارائه خدمات متنوع بانکی از طریق سایت این امکان را فراهم می آورد که بانک ها خدمات خود را به آسانی در بین مشتریان بالفعل خود ترویج نمایند و در نتیجه باعث افزایش وفاداری و اعتماد آنها شوند.


در حال حاضر همه بانک های دولتی و خصوصی کشور دارای سایت های اینترنتی هستند که هر یک با هزینه های بسیار زیادی طراحی و راه اندازی شده اند اما متاسفانه بسیاری از آنها از برنامه مناسبی برای اطلاع رسانی و به روز رسانی برخوردار نیستند به گونه ای که اهالی رسانه ها و مردم برای یافتن اخبار و اطلاعات مختصری باید مدام به دنیال آن بگردند. در صورتی که اگر بانکها, سایت را یکی از شعبات خود به شمار آورند می توانند با فعال نگه داشتن آن باعث تشویق مشتریان و ایجاد ارزش افزوده شوند.


مطلب‌های دیگر از همین نویسنده در سایت آینده‌نگری:


منبع:


بنیاد آینده‌نگری ایرانجمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳ فوریه ۲۰۱۸

سهیلا سلطانی

+ آموزش IT، برای مدیران غیر IT  سهیلا سلطانی

+ کارمندان و لزوم آموزش سیستم های اداری  سهیلا سلطانی

+ جای پای فناوری اطلاعات در نمایشگاه کتاب   سهیلا سلطانی

+ سایت اینترنتی بانک ها و چالش های اطلاع رسانی  سهیلا سلطانی

+ سايت ها را به روز کنيد  سهیلا سلطانیinfo@ayandehnegar.org
©Ayandehnegar 1995