Iranian Futurist 
Iranian Futurist
Ayandeh-Negar
Welcome To Future

Tomorow is built today
در باره ما
تماس با ما
خبرهای علمی
احزاب مدرن
هنر و ادبیات
ستون آزاد
محیط زیست
حقوق بشر
اخبار روز
صفحه‌ی نخست
آرشیو
اندیشمندان آینده‌نگر
تاریخ از دیدگاه نو
انسان گلوبال
دموکراسی دیجیتال
دانش نو
اقتصاد فراصنعتی
آینده‌نگری و سیاست
تکنولوژی
از سایت‌های دیگر


دعوت به جنگ و تجاوز : خيانت يا سياست

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Twitter Google Yahoo Delicious بالاترین دنباله

[10 Aug 2008]   [ احمد تقوائی]

مرداد 1387

ataghvai@gmail.com


چند روز پيش نوشته ائی با عنوان «آنسوی ديوانگی بشريت اگاه کجاست ؟(1) توسط آقای مستشار در سايت ايران گلوبال منتشر شد. در اين نوشته آقای مستشار از دولت اسرائيل می خواهد که صبر و شکيبائی را کنار گذاشته و تا کار از کار نگذشته به مراکز اتمی ايران حمله ور گردد . ايشان می نويسند :
«آنسوی دیوانگی بشرآگاه آنموقعی است که به رژیم وحشی و تزویرکار اسلامی اجازه داده شود تا صاحب سلاح اتمی بشود ،آنموقع دیوانگانی حاکمان بر ایران اوج می گیرد و مهار آنها دیگر ممکن نیست». و ادامه می دهند که :اگر اسرائيل «همین الان در یک بمباران هوائی کاملا ماهرانه که بتوانند مراکز اتمی رژیم حکومت اسلامی را نابود کنند به بشریت خدمت بزرگی می شود هرچند بخش هائی از اقشار ناگاه ایران شاید ناراحت بشوند اما خیلی بهتر است که با رژیمی بجنگند که هنوز سلاح اتمی در دست ندارد، چراکه وقتی رژیم اسلامی صاحب بمب اتم بشود در آن صورت جنگ اتمی راه خواهد افتاد .»
اين گونه سخنان چنانچه از روی مستی و عصبانيت و به قول عشقی در هنگام گريه برحال وطن نوشته شود شاید قابل بخشش و اغماض باشد. ليکن چنانکه با اگاهی و در حالت هشياری به قلم آمده باشند تنها سقوطی است در ورطه تباهی و نشانی ازپستی و فرومایگی .

در چنين حالتی دو نکته به مبلغين جنين نظرياتی بايد گوشزد کرد که تشويق يک کشور خارجی در حمله نظامی به يک کشور خودی يک بحث نظري و سياسی نيست. بلکه در قاموس قوانين همه کشورهای جهان اعم از دمکراتيک و غير دمکراتيک، جرم و خيانت به مردم و کشور به حساب می آيد و وظيفه همه دولت ها از جمله دولت جمهوری اسلامی است ، که مرتکبين به چنين خیانتی را دستگير و محاکمه نمايند. هم چنين اين افراد بايد مطمن باشند که در صورت محکوم شدن به چنين جرمی يک ايرانی با شرف و ميهن دوست به حال انان نخواهد گريست.

مروجين چنين نظرياتی لازم است به سرنوشت آن دسته از عراقی هائی نگاه کنند که در حمله دولت امريکا به کشورشان با مهاجمين همکاری کردند و يا مشوق و پا اندازان ایشان بودند . بر طبق گزارش واشنگتن پست (2) ، گروههای حقوق بشر بر اين باورند که جان چنين افرادی که تعداد انان به 25 هزار نفر عراقی بالغ می گردد، اینک در مخاطره قرار دارد و وظيفه امريکاست که شرائط مهاجرت آنان را به امريکا مهيا سازد . خبرنگار واشنگتن پست در همان گزارش از قول خانم رايس می نويسد که دولت امريکا امکانات لازم را برای پذيرش بخش بزرگی از اين گروه که با خانواده هايشان بالغ بر 100 هزار نفر می گردند، دارانمی باشد .

مشوقين اسرائيل در حمله به ايران در ضمن ميتوانند به سرنوشت مجاهدين خلق نظر افکنند. ايا آنان به راستی بر اين باورند که مردم ايران همکاری رهبران ان گروه را با دولت صدام در تجاوز به ايران از ياد خواهند برد و از خواست محاکمه خائنين به مملکنشان به سادگی خواهند گذشت ؟ ايا آنان می پندارند که با پيدايش يک دولت دمکراتيک، رهبران مجاهدين ديگر به جرم خيانت به پای محکمه نخواهند رفت ؟

افزون براین، دست به دامان یک دولت خارجی شدن به بهانه تسریع فرایند دموکراسی درایران، یا نشانی از درماندگی سیاسی و سقوط نظری طراحان آن است و یا گواهی از آمادگی طراح چنین گونه داوری هایی در ارتقاء خویش به دلال منافع بیگانگان دارد. امیدوارم که خطای آقای مستشار ناشی از کوته نظزی ایشان باشد و نه اعلام آمادگی وی در همکاری برای دخالت نظامی درایران. بگذریم که نفس ایشان که بی گمان در یکی از شهر های خوش آب و هوای اروپا نشسته اند از جای گرم و امنی بلند می شود و هراسی از کشته شدن ده ها هزار ایرانی در صورت حمله نظامی اسرائیل به ایران ندارند.

صرفنظر از هر اندازه انزجاری که انسان از رفتار و سیاست های جمهوری اسلامی داشته باشد، حمله دولت اسرانيل به موسسات اتمی ايران يک تجاوز آشکار به خاک ايران به حساب می آید و وظيفه همه نيروهای صلح طلب جهان و ميهن دوستان ايرانی است که به شدت با آن مخالفت کنند و اگر دوست يهوديان جهان و مردم مردم اسرائيل اند بايد به کوشند تا دولت اسرائيل را از حمله نظامی به ايران باز دارند . زيرا چنين حمله ای تنها به شعله ور شدن آتش کينه و نفرت مردم ايران نسبت به اسرائيل خواهد انحاميد . امری که تنها نيروهای افراطی اسلامی درخاورميانه ، القائده طالبانها و احمدی نژاد ها و دسته راست ترين نيروهای اسرائيلی چون نتن ياهو و متحدين نئوکاش آرزوی انرا در سر دارند. به سود اقای مستشار است که حساب خود را از اين دارودسته ها جدا سازد.


زيرنويس
1-) مقاله اقای مستشار به صورت نقدی به اين يکی از مقالات اقای فاطمی توشته شده است . گويا اقای در مقاله خود نوشته اند که "اگر بر دیوانگان درونمرز که بر میهن ما حکمرانی می‌کنند دسترسی نداریم و اگر در برونمرز پراکنده وبی‌سازمانیم، فرد فرد ما حداقل می‌توانیم آزادانه به رهبران اسرائیل هشدار دهیم که ایران به جمهوری اسلامی تعلق ندارد بلکه خانه و کاشانه هفتاد میلیون ایرانی است که هیچگونه عداوتی با اسرائیل ندارند. اما اگر روزی خدای نخواسته کشور اسرائیل مرتکب چنین دیوانگی و خطائی شود ملتی را با خود دشمن خواهد ساخت که تا ابد دست از مقابله و انتقام ‌جوئی بر نخواهد داشت. " از نوشته دکتر فاطمی – نقل شده در مقاله اقای مستشار)
2- ) واشنگتن پست : U.S. Can't Keep Up On Visas for Iraqis ، Friday, July 25, 2008مطلب‌های دیگر از همین نویسنده در سایت آینده‌نگری:


منبع:


نسخه‌ی چاپی ارسال اين مطلب به دوستان


[نظر دهید]    [تعداد نظرهای ثبت شده در پیوند با این مطلب: 2] 


.

باسلام خدمت آقای تقوائی مرسی از ارائه نطرات بلندتان ولی خوب است که دیگران نیز چنین بیندیشند وکمتر بر طبل جنگ بکوبند.
[ علیرضا مسعودی]   [ 2008-08-12 20:33:51 ]    [masoudy_lir@yahoo.com]

قبیل خط دهندگان و دعوت به حمله کنندگان به ایران از اسرائیل یا آمریکا توجه ندارند که اگر به فرض مصلحت اسرائیل ایجاب بکند ، دست به هر قانون شکنی که بخواهد می زند و نیاز به دعوت ندارد چنانکه در حمله هوایی به مقر یاسر عرفات در تونس کرد یا در ماجرای بمباران لبنان در جنگ با حزب الله. از سوی دیگر مبادرت به اقدامی مثل حمله به تاسیسات اتمی ایران که بیشک پی آمدهای گسترده منطقه ای و ببن المللی به همراه خواهد داشت کاری نیست که بنا به تشویق این یا آن مقاله نویس و تحلیلگر یا حتی این یا آن گروه سیاسی صورت بگیرد. اشاره یی هم به مساله مجاهدین و همکاری با صدام شده است. در این مورد نباید فراموش کرد که اولا مجاهدین خود در آغاز جنگ، مستقلا در جنگ با عراق شرکت کردند و رژیم نفرات آنها را در جبهه ها هم راحت نمی گذاشت و آنها را شناسایی و دستگیر و به پشت جبهه منتقل می کرد. چنان که هوداران سایر گروههای سیاسی را هم که اگر شناسایی می کرد را هم هرجا که می شناخت دستگیر و از صحنه خارج می کرد برای این که هم از افتادان سلاح و مهمات به دست آنها نگران بود و هم سازماندهی مستقل مردم از سوی آنان نگرانش می کرد و این بویژه در زمان یورش عراق به خرمشهر خیلی شایع بود. دیگر این که مجاهدین لااقل در حرف و ادعاهم که شده برای توقف جنگ و واداشتن رژیم به پذیرفتن آتش بس و امضای قراداد صلح در جنگ در کنار نیروهای عراق قرار گرفتند و پیوسته هم شعار می داند صلح طناب دار رژیم است و آنان برای نامشروع نشان دادن جنگ و این صلح با عراق امکانپذیر است. با طارق عزیز بیانیه صلح امضا کردند که در آن قرار داد 1975 بین دو کشور را که صدام آن را به طور یک طرفه بی اعتبار دانسته بود، به عراق به عنوان مبنی صلح پذیرفته بود. این در زمانی بود که رژیم نره جنگ جنگ تا رفع فتنه از عالم و جنگ برای سرنگون کردن صدام عفلقی را می داد. در ضمن خوب است این نکته را هم در نظر بگیریم که اگر به فرض مجاهدین در عملیات فروغ جاویدان موفق به کشیدن مردم به میدان و سرنگون کردن رژیم شده بودند، دیگر کسی آنها را به خاطر شرکت در جنگ در برابر نیروهای پاسدار و ارتشی که تحت فرمان ولی فقیه بود، سرزنش نمی کرد. اما چون محاسباتشان غلط از آب در آمد، مساله در موردی که انتظارش می رفت عملی نشد و بعد هم حماقت صدام در حمله به کویت به کلی اوضاع را به نفع رژیم برگرداند، مساله به ضد خودش تبدیل شد و این بس نبود که یازده سپتامبر 2001 پیش آمد و آمریکا و انگلیس فرصت را برای بمباران پایگاههای مجاهدین- که نه تنها جنگی با آنها نداشتند بلکه سالها برای جلب قلوب دست اندرکاران سیاسی آن دو کشور دوندگیها کرده بودند،- مغتنم شمردند. به هر حال دعوت از یک کشور خارجی برای حمله به ایران علاوه بر این که خطاست و محکوم کردنی راه حل مساله برچیدن این رژیم مستبد نیست.
[ آریا مهربان]   [ 2008-08-12 20:33:36 ]    [mehrabaneto]

بنیاد آینده‌نگری ایراندوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳ آوریل ۲۰۱۸

احمد تقوائی

+ عیدی زهرآلود سپاه پاسداران به مردم ایران   احمد تقوائی

+ آقای روحانی : مسئولین نوشتن محو اسرائیل به روی موشک ایران را به مردم معرفی کنید  احمد تقوائی

+ خطاب به جوانان ایران : چرا نباید در انتخابات مجلس خبرگان شرکت کرد  احمد تقوائی

+ یک پیام کوتاه و مهم:‎تغیر نقشه خاورمیانه   احمد تقوائی

+ لزوم مقاوت در برابر شورای نگهبان‎  احمد تقوائی

+ نگاهی به خاورمیانه از منظر یک خاورمیانه ای  احمد تقوائی

+ حمله به کنسولگری عربستان و رمالان سیاسی ما  احمد تقوائی

+ پشتیبانی از " گروه همبستگی برای دمکراسی و حقوق بشر" در انتخابات مجلس .  احمد تقوائی

+ داعش چیست  احمد تقوائی

+ نقدی بر " التزام به قانون اساسی" و "قانون گرائی"   احمد تقوائی

+ پیام فاجعه عراق و موضوعات فراموش شده آن   احمد تقوائی

+ پاسخ به رد صلاحيت ها : سازمان دادن کارزار مبارزه با نظارت استصوابی   احمد تقوائی

+ کارشناسان سیاسی ما   احمد تقوائی

+ آغاز کارزار برای پایان دادن به نظارت استصوابی   احمد تقوائی

+ سیاست آینده نگرها نسبت به انتخابات ریاست جمهوری چه بايد باشد؟  احمد تقوائی

+ پاسخ مردم به رد صلاحيت نامزدهای انتخاباتی   احمد تقوائی

+ ايران و خطر جنگ مذهبی در خاورميانه  احمد تقوائی

+ آينده نگران و انتخابات :   احمد تقوائی

+ محکوم کردن دولت عراق کافی نيست!  احمد تقوائی

+ جنگ لیبی : تجاوزی به دمکراسی   احمد تقوائی

+ فراخوان انحرافی   احمد تقوائی

+ دخالت دولت عربستان در بحرين و سکوت اپوزيسيون   احمد تقوائی

+ جامعه مدرن و احزاب مدرن ( بخش نخست)   احمد تقوائی

+ ستاد های نوين اميد و تغیير  احمد تقوائی

+ اگر انتخابات دو مرحله ای شود  احمد تقوائی

+ مشروطه دوم : گفتمان جمهوری حقوق بشر   احمد تقوائی

+ مشروطه دوم : گفتمان جمهوری حقوق بشر   احمد تقوائی

+ مناظره موسوی – احمدی نژاد، يک روايت دو شيوه   احمد تقوائی

+ موسوی و يارانش کيستند ؟   احمد تقوائی

+ بگذار جهانيان باز بگويند : اين صدای خدای ابراهيم است. سخنی با پيروان اهل سنت  احمد تقوائی

+ چگونه بايد در انتخابات مشارکت کرد ؟   احمد تقوائی

+ سرنوشت دمکراسی و انتخابات رياست جمهوری  احمد تقوائی

+ احمد تقوائی ژانويه 2004: "ملی- سهامی" شدن نفت : طرحی برای عدالت و توسعه   احمد تقوائی

+ احمد تقوائی ژانويه 2004: "ملی- سهامی" شدن نفت : طرحی برای عدالت و توسعه   احمد تقوائی

+ انتخابات رياست جمهوری و واکنش نیروهای دموکرات - سکولار   احمد تقوائی

+ خطای بزرگ دولت اسرائيل ( 1)   احمد تقوائی

+ دعوت به جنگ و تجاوز : خيانت يا سياست  احمد تقوائی

+ درسهای انتخابات حزبی امريکا برای جنبش دمکراسی ايران   احمد تقوائی

+ جنبشی با نام اوباما  احمد تقوائی

+ پاسخ به نامه های   احمد تقوائی

+ ائتلاف ضد جنگ و انتخابات مجلس   احمد تقوائی

+ در پشتِبانی از "کميته دفاع از انتخابات آزاد"   احمد تقوائی

+ مهاجران سياسی سرگردان (بخش 1)   احمد تقوائی

+ جايگاه نهادهای مدنی قومی در جنبش های ضد تبعيض *  احمد تقوائی

+ جايگاه ازادي اديان در سکولاريسم و لايسيته   احمد تقوائی

+ بحران سوسيال – دمکراسی و احزاب آينده نگر *  احمد تقوائی

+ يادداشتهائی پيرامون اثرات انتخابات ميان دوره ائی امريکا بر ايران   احمد تقوائی

+ تا سه نشه بازی نشه: ناسيوناليسم عاميانه نفتی   احمد تقوائی

+ جنبش رفراندم و   احمد تقوائی

+ يادداشتهائی پيرامون پايان نظام تک قطبی جهانی  احمد تقوائی

+ "انسان گلوبال " پارادايم قرن بيست و يکم   احمد تقوائی

+ نکاتی پيرامون برنامه ترقی خواهان آينده نگر ايران  احمد تقوائی

+ انتخابات : پيام ها و پيامد ها :  احمد تقوائی

+ جنبش رفراندام : رژيم حقوقی و حقيقی اش   احمد تقوائی

+ جامعه مدرن و احزاب مدرن   احمد تقوائی

+ انتخابات امريکا و   احمد تقوائی

+ "انسان گلوبال " پارادايم قرن بيست و يکم   احمد تقوائیinfo@ayandehnegar.org
©Ayandehnegar 1995