Iranian Futurist 
Iranian Futurist
Ayandeh-Negar
Welcome To Future

Tomorow is built today
در باره ما
تماس با ما
خبرهای علمی
احزاب مدرن
هنر و ادبیات
ستون آزاد
محیط زیست
حقوق بشر
اخبار روز
صفحه‌ی نخست
آرشیو
اندیشمندان آینده‌نگر
تاریخ از دیدگاه نو
انسان گلوبال
دموکراسی دیجیتال
دانش نو
اقتصاد فراصنعتی
آینده‌نگری و سیاست
تکنولوژی
از سایت‌های دیگر


تحول استراتژي هاي بازاريابي در دنياي موتورهاي جستجو

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Twitter Google Yahoo Delicious بالاترین دنباله

[20 Apr 2008]   [ فرنود حسني]


"واژه‌هاي آزاد (Free) و جديد (New) پركاربردترين واژه‌هاي مورد استفاده در اينترنت هستند. شركت AOL با بررسي جست‌وجوهاي 65 هزار مشترك خود نشان داد كه واژه آزاد (يا رايگان) در 15/17 ميليون جست‌وجوي جداگانه پركاربردترين واژه بوده است."(فناوران اطلاعات)

با توسعه تجارت الکترونيک در سراسر دنيا به واسطه گسترش کاربري اينترنت الگوها و مدل هاي تجارت و اقتصاد به طور کلي دچار دگرگوني شد اين مسئله نه تنها جنبه هاي تکنيکي و اجرايي کار را تغيير داد بلکه اصول و معيارهاي استراتژيک را نيز دچار تحول کرد و در نتيجه بخش هاي مختلف تبليغات، فروش، بازاريابي، مديريت ارتباط مشتريان و... به شدت از اين امر تاثير پذيرفتند.

امروزه استراتژيست هاي بازاريابي سازمان ها بدون توجه به ابزارها و ويژگي هاي محيط وب نمي توانند راهکارهاي درستي براي برنامه ريزي پيش بگيرند. از اين رو نقش آمار و اطلاعات آماري در دقيق تر شدن و هدفمند شدن برنامه ريزي ها بسيار مهم و موثر است.

اطلاعات آماري ارائه شده از سوي AOL و سايت هاي مختلفي همچون ياهو و گوگل اين فرصت را به ما مي دهد تا با نگاه عميق تري به مقوله آمار و داده کاوي آماري در مديريت سايت هاي تجاري خود داشته باشيم.
همانطور که مي دانيم درصد بالايي از بازديدکنندگان سايت ها به واسطه جستجو و از طريق موتورهاي جستجوي مختلف به سايت ها هدايت مي شوند بنابراين توجه به اهميت موتورهاي جستجو براي موفقيت عملکرد تجاري سايت بسيار ضروري است. در اين شرايط اولين مولفه قابل توجه براي شاخص سازي سايت در موتورهاي جستجو و افزايش جايگاه سايت در رتبه بندي مطالب جستجو شده پرداختن به موضوع محتواي سايت است.

محتواي سايت از جنبه راهبردهاي بازاريابي در موتورهاي جستجو، شامل سه بخش اساسي است که عبارتند از کلمات کليدي، عبارات کليدي و کلمات و عبارت هاي معمولي که هر سه در جايگاه خود داراي اهميت هستند. عبارت ها و کلمات کليدي دقيقا همان مطالبي هستند که ميليون ها کاربر اينترنت هر روز در گوگل و ساير موتورهاي جستجو وارد مي کنند و مورد جستجو قرار مي دهند حال اين به تخصص و دقت شما در نحوه نگارش و توليد محتوا مربوط است که تا چه حد بتوانيد از اين کلمه ها و عبارتها به نحو مناسب بهره ببريد تا سايت شما بهترين جايگاه را در جستجو ها به خود اختصاص دهد.

متنوع و تخصصي بودن دو اصل مهم در گزينش کلمات کليدي و عبارت هاي کليدي براي محتواست. آنچه در آمار اعلام شده از سوي AOL نشان مي دهد بسيار جالب و قابل تامل است چنانکه مي بينيد کلمات "رايگان" و "جديد" به عنوان محبوب ترين کلمه کليدي در جستجو ها مورد استفاده قرار گرفته اند و جالب است بدانيد که کلمه رايگان در کشورهاي آسيايي و کلمه جديد در کشورهاي اروپايي و آمريکايي بيشترين مورد استفاده را داشته اند.
با دانستن همين دو نکته مي توان راهکار هاي بازاريابي يک محصول را به شدت متحول ساخت. استنتاجي که مي توان از اين اطلاعات کرد بسيار ساده و جالب است. اول اينکه در تهيه محتواي معرفي محصول خود در سايت حتما از کلمات اينچنيني استفاده کنيد. دوم اينکه با دانستن گرايشات مردم مختلف بر اساس شرايط اقتصادي، فرهنگي، ديني و جغرافيايي مي توانيد بازار خود را تقسيم بندي کنيد و براي مشترياني مختلف بر اساس سيستم هاي هوشمند تحت وب کالاها، نوع خاصي از اطلاعات و... را ارائه دهيد.
مثلا براي افرادي که از کشورهاي غربي به سايت شما متصل مي شوند بر جديد بودن کالاها تاکيد کنيد و براي افراد آسيايي به قيمت ارزان يا حتي امکانات رايگان اشاره بيشتري بکنيد.مطلب‌های دیگر از همین نویسنده در سایت آینده‌نگری:


منبع:


بنیاد آینده‌نگری ایرانشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۴ مارس ۲۰۱۸

فرنود حسني

+ چالش‌های سودآوری و رشد در سازمان‌های قائم به ذات   فرنود حسني

+ ارتش سري بررسي چالشهاي ظهور و توسعه اولين نسل جامعه اطلاعاتي-ديجيتالي ايران   فرنود حسني

+ مدیریت ریسک و بانکداری الکترونیکی  فرنود حسني

+ سال بازگشت به هویت ایرانی و پاسداشت تاریخ کهن ایران   فرنود حسني

+ رسانه‌ها و آموزش عمومی ‌فناوری اطلاعات  فرنود حسني

+ شاخص های راهبری اطلاعات  فرنود حسني

+ اقتصاد ایران در گرادب رفت و آمد نام ها و نامه ها  فرنود حسني

+ پول واحد عربی, فرصت های و تهدید ها  فرنود حسني

+ پاسخ به سوالات آینده نگر   فرنود حسني

+ نقش رویکرد استراتژیک در برند سازی و گزینش شعارهای بانکی  فرنود حسني

+ تحول استراتژي هاي بازاريابي در دنياي موتورهاي جستجو  فرنود حسني

+ برنامه ريزي در روابط عمومي الکترونيکي  فرنود حسني

+ شریعتی معلم آینده (2)  فرنود حسني

+ گزينش مدل جامع پرداخت الکترونيکي در ايران  فرنود حسني

+ پيام نوروزي فرنود حسني به ايرانيان سراسر دنيا  فرنود حسني

+ تظاهرات ديجيتالي جامعه اطلاعاتي ايران- قسمت چهارم وپاياني  فرنود حسنيinfo@ayandehnegar.org
©Ayandehnegar 1995